piątek, 23 sierpnia 2013

Kwiatowe wzory tapet w kolorze lila...Kolor fioletowy i jego odcienie - liliowy, purpura, czy fiołkowy od zawsze uchodziły za złożone znaczeniowo barwy, gdzie energetyczną czerwień tonizuje barwa niebieska. Ta paleta barwna symbolizuje duchowość, tajemnicę, dostojeństwo, bogactwo i odpowiedzialność( liliowy ). Ponadto pomaga oderwać się od szarej codzienności, natomiast według Fen shui przyciąga dobrą energię. Zatem fiolet lub kolor lila powinny wybrać osoby spragnione wyciszenia i medytacji.


Kwiatowe wzory z efektem malarskim,czy płynne wzory roślinne w stonowanej kolorystyce wzbogacone subtelnym połyskiem można przyporządkować do wyrafinowanego kobiecego stylu zwanego boutique.
Kolor lila to również świetne tło dla wzorów w orientalnym stylu. Wschodnie ornamenty prezentują się znakomicie w relacji z fioletem, który symbolizuje mistycyzm, ponieważ kolor ten ożywia je, nie dominując. Natomiast tapeta w pawie pióra jest idealnie dopełniona przez liliowy odcień.Romantyzm zwykle kojarzymy ze słodkim różem, lecz jego nieco bardziej wyrafinowana odmiana może wypaść równie korzystnie. Tapety o wzorach takich jak obsypane kwieciem gałązki, urocze ptaszki, czy subtelne roślinne wzory w stonowanej kolorystyce bez wątpliwości można uznać za tapety w romantycznym stylu, znakomitym do dziewczęcej i damskiej sypialni.Znacznie intensywniejsze roślinne wzory będzie prezentował styl angielski. Wyraziste barwy,czy duże, mięsiste kwiaty tchną energią. Są wprost stworzone do salonu, pokoju dziewczynki lub w bardziej wyważonej wersji - do sypialni.Fiolet w pastelowej tonacji uchodzi za niezwykle elegancką barwę. Doskonale komponuje się zatem z różnego rodzaju roślinnymi i linearnymi ornamentami,plecionkami, czy na tapetach w esy - floresy. Jest to sprawdzony deseń o ponadczasowym smaku do salonu, gabinetu, czy sypialni.Tapety w roślinne motywy w klimacie stylu boho ( ekstrawagancka odmiana stylu etnicznego) nie mogłyby się obejść bez odcieni koloru fioletowego. Tapety w tym stylu mogą prezentować czysto graficzne kwiatowe desenie lub żywe, plastyczne kwiaty z nutką etnicznej stylistyki.Tapety dla dziewczynek stylistyczne w tym przypadku będą oscylować pomiędzy stylem boho i stylem romantycznym. Kolor liliowy jako pochodna różu znakomicie dopełni kwiatowe motywy, czy bardziej wyrafinowany wzór damask. Bardzo interesująco zaprezentują się róże z efektem malowania farami akwarelowymi, czy ornament z floku z miłą, aksamitną fakturą.

Zapraszamy do sklepu UdekorujDom

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz